Blog o blogu

Blog o blogu

Ahoj! Ak práve čítaš tieto riadky, je možné, že si sa sám seba spýtal: „Čo to ten Klobuk zasa vymýšľa!?“ Nič zvláštne, iba píšem blog, môj prvý. Ale ako to celé začalo? V jeden obyčajný večer som sedel doma a na prekvapenie som sa nehral s kamošmi playko, ale premýšľal, ako skúsiť pomôcť mladým plavcom, motivovať ich a inšpirovať. Čo zlepšiť v mojej komunikácii smerom k ľudom v mojom okolí. A tak ma napadol blog. Nebol som s touto myšlienkou úplne stotožnený, ale predsa len som sa rozhodol vyskúšať to. Inšpirovali ma aj iní plavci, ktorí si vedú svoje osobné blogy. Dokonca aj kamoši podporili túto moju myšlienku. Takže tu je môj prvý blog.

Bol som na plaveckých pretekoch a s kamarátom Vajcom sme skočili na kávu. Je to na DUKLE momentálne môj jediný parťák, mohol by som spomenúť ešte Tomáša Púchleho, ale všetci vyčkávame na jeho veľký comeback do vrcholového plávania. Vajcovi som povedal o tom, že by som chcel blog a nejako sme o tom začali kecať. Je to veľmi šikovný týpek. Na druhý deň ma hneď prekvapil, na izbe prišiel za mnou s notebookom… Bum… Ukázal mi stránku. Zbúchal to asi za 45 minút. Taký základ. Tak sme hneď kúpili doménu, začal som zháňať fotky, za ktoré by som sa chcel poďakovať fotografom, konkrétne Martinovi Vaňovi a Peťovi Sukeníkovi.

Celý proces sa ale celkom naťahoval. Od mojej myšlienky spustiť blog v októbri som veľmi rýchlo upustil. Veď je začiatok decembra a ja píšem prvý príspevok. Blog o blogu. Ver mi, nie je to až také jednoduché… toľko drobností a nastavení stránky… toľko fotiek – ako mám vybrať tú najlepšiu? Takže budem teraz po nociach písať nudné príbehy? To asi nie. Jedno je ale isté, a to, že bez Vajca by som to nedal. Nemal som nijakú predstavu, ale držali sme sa hesla „V jednoduchosti je krása“.

Nechcel by som blog len o mojej osobe. Chcem sa zamerať na šport ako taký. Postupne by som chcel predstaviť celý môj „TEAM“, neskôr možno rozhovory s vychádzajúcimi hviezdami slovenského plávania, veď predsa, kto je zvedavý na starcov… Treba skôr pomôcť tým mladým a dravým indivíduám, aby sa mohli odprezentovať. Samozrejme, budem písať aj o mojom pomerne pestrom živote, ale veď uvidíš sám. Snáď to celé dobre dopadne. Verím, že Ťa čítanie bude baviť. Mimochodom… Vitaj u Klobuka na blogu.